Adana’da Sıradan Bir Gün !

‘Mayonez ister misiniz’ diye soran dönerciyi silahla bastı. Çukurova ilçesi Toros Mahallesi’ndeki bir kafede kimliği belirlenemeyen bir kişi kafeyi arayarak 16 Eylül günü döner siparişi verdi. İş yeri çalışanı dönerin içerisine koyulacak malzemelerle ilgili müşteriyle arasında tartışma çıktı. Müşteri, iş yeri çalışanını telefonda tehdit ettikten yaklaşık 1 saat sonra beraberindeki 10 kişilik grupla kafeyi bastı.

Çalışanları darbeden gruptan bir kişi, tabancayla ateş açtı. Döner ustası Murat Düşmez, silahla bacağından yaralanırken, şüpheliler geldikleri otomobillerle kaçtılar. Şüphelilerin darp ettiği paketçi Mehmet Atlamaz, olayı şöyle anlattı: “Bir kişi telefonla arayıp, sipariş istedi. Telefona bakan arkadaş da ‘Mayonez ister misiniz?’ diye sordu. Telefonda ne konuşuldu bilmiyorum. Bir dakika sonra yeniden aradı ‘Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Gelip size o döneri yedireceğim’ dedi. Sonra buraya gelip, hiçbir şey söylemeden iş yerine girip bizi darp ettiler, döner ustamızı da silahla yaraladılar.”

İş yerinin kapalı olduğunu, çalışanların da mağduriyet yaşadığını söyleyen Atlamaz, “Benim parmağımda çatlak var. Usta başı bacağından yaralandı. Bir sipariş yüzünden bu olaylar yaşandı, herkes mağdur oldu. Şu an durumumuz iyi ama çalışamayacağız. Hepimizin ailesi var, onlara bakmakla mükellefiz. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdik ama oldu” dedi.

.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.