Sağlık Bakanlığı pozitif hasta sayısını saklamak için bir günde vaka/hasta değişikliğine gitti

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Türkiye’de pandemi ile mücadelenin şeffafyürütülmediğini söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın pozitif hasta sayısını saklamak için bir gündevaka/hasta değişikliğine gittiğini belirten Bulut, “Ölüm oranlarının sayısı vatandaşın doğru veşeffaf bilgilendirilmemesiyle artacak, bunun da sorumluğu Sağlık Bakanı’ndadır” dedi.

ANKARA

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Covid-19’un küresel bir tehdit olduğunu belirterek,pandemiye karşı tüm insanlığın birlikte mücadele etmesi gerektiğini kaydetti. Ülkelerinbilgilerini, tedavi yöntemlerini, aşı çalışmalarını paylaşmak durumunda olduğunu söyleyenBulut, ülkelerin de kendi vatandaşına şeffaf bir şekilde bu bilgileri aktarmasının ve ekonomikolarak vatandaşlarını korumasının önemine işaret etti.

İKTİDAR, PANDEMİYLE MÜCADELEDE ŞEFFAF DEĞİL

Türkiye’de iktidarın ekonomik olarak vatandaşlarını koruyamadığı gibi pandemiylemücadelede de bilgileri, tabloları yalan yanlış eksik olarak vatandaşlara aktardığını ifade edenBulut, “Türkiye’de vaka ve hasta tartışmaları yaşanıyor. Sağlık Bakanı, “Artık biz vaka değil,hasta sayısını aktarıyoruz” diye söyledi. Ancak bunun yalan olduğu 29 Temmuz günündeverdiği tabloda ortada. 28 Temmuz’da aynı rakamlar, birbirine yakın rakamlarda vaka olarakgeçen satır; 29 Temmuz’da hasta olarak belirtilmiş. Sağlık Bakanlığı pozitif hasta sayısınısaklamak için bir günde vaka/hasta değişikliğine gitti” dedi.

SORUMLUSU SAĞLIK BAKANIDIR

“Bu, bir başarı hikayesi yaratacağız; bu başarısızlığımızı vatandaştan saklayalım, yalanlarabaşvuralımdır” ifadesini kullanan Bulut, bu küresel tehditte böylesi bir yöntemin insanlıkadına, Türkiye’de yaşayan insanlar adına büyük bir tehlike olduğunu bildirdi. Ölümoranlarının sayısının vatandaşın doğru ve şeffaf bilgilendirilmemesiyle artacağını kaydedenBulut, bunun da sorumluğunun Sağlık Bakanı’nın kendisinde olduğunu belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.