Sarıçam Belediye Meclisinde Önerge Rüzgarı!

Sarıçam Belediye Meclisi Eylül ayı oturumlarında İyi Parti Grubu ve Grubun CHP li üyesi İsmail Korkmaz’ın soru önergeleri ardarda geldi. 2019 Yılı faaliyet raporlarının açıklanmasından sonra raporları inceleyen İYİ PARTİ grubu soru önergelerini sıraladı.

İMAR MEVZUATINA UYGUNLUK ÖNERGESİ

08.09.2020

İlk önerge  Av.İsmail KORKMAZ imzalı, Yıldırım Beyazıt Mahallesi ana cadde üzerinde inşaatı başlanan çok katlı bir yapının diğer yapılardan gözle görülür şekilde öne inşaat edilmesi oldu. Cadde de ileride yapılacak genişleme ve raylı sistem gibi projelerinde binanın inşaatının gözönüne alınıp alınmadığı oldu.

 Önerge aşağıdaki şekilde Meclis gündemine sunuldu.

BELEDİYE TAŞINMAZLARININ SATIŞI HAKKINDA ÖNERGE

-08.09.2020

İkinci önerge yine Av.İsmail KORKMAZ imzalı, 01 Ocak 2019 tarihinden bugüne, Sarıçam Belediyesi sınırları içinde belediyeye ait taşınmazlarla ilgili oldu. Taşınmazların ihale, pazarlık, satış ve kiralama .usulleri hakkında yazılı cevaplandırılması istenen önerge oldu.

Önerge aşağıdaki şekilde meclis gündemine sunuldu.

İŞTEN ÇIKARTMA VE İŞE ALIMLAR HK.DA ÖNERGE

29.09.2020

Sarıçam Belediyesi’nde  31 Mart 2019 – 29 Eylül 2020 tarihleri arasında ikame edilen personel hakkında önerge İYİ PARTİ grubu üyelerinin imzaları ile verildi.

Önergede; Personel sayısı, kaç personel çıktığı, kaç personel alındığı, özlük haklar, tazminatlar ve hukuksal durumları hakkında detaylı bilgi istendi.

Önerge aşağıdaki şekilde meclis gündemine sunuldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.