Sarıçam Belediyesinden “Arı Sütü Üretimi” Projesine destek

Sarıçam Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde, Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Avrupa Birliği fonlarından desteklenen ve ilk etapta 200 aileye katkı sağlayacak projeye imza attı.

Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, ” Adana’nın yüksek potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla Türk Kızılay Adana Toplum Merkezinin, Sarıçam Belediyesi ile arı sütü üretimi konusunda iş birliği kararı aldığını aktaran Saygılı, projeyle Türk vatandaşlara ve geçici koruma altında olan Suriyelilere eğitim verilecek. Türkiye’nin arı sütü ve propolis üretimi konusunda ihtiyacı karşılayamadığını ve bu alanda nitelikli yetiştirici eksikliği bulunmaktadır. 4 yıllık proje kapsamında nitelikli iş gücü piyasası oluşturmanın yarı sıra, arı sütünün saklanması ve piyasaya sunularak gelir elde edilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Sarıçam Belediye Başkanı Uludağ ” Proje farkındalık oluşturacak ve yeni bir iş sahası açacağına inanıyorum” dedi

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, “Doğal zenginliği olan arı sütünün, Türk Kızılay ve Sarıçam Belediyesi’nin iş birliğiyle katma değerli hale getirilecektir ve istihdama katkı sağlayacaktır” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.