“SARIÇAM İYİ PARTİ GRUBUNDAN AZERBAYCAN’A ANLAMLI DESTEK”

Sarıçam Belediyesinde Başkan Bilal ULUDAĞ’ın yönettiği  Ekim ayı olağan toplantısında, Millet İttifakı, İyi Parti Grubundan duygulandıran, anlamlı bir öneri geldi.

Yıllardır Ermenistan işgali altında kan ağlayan Dağlık Karabağ da başlayan askeri harekat tüm hızıyla sürüyor. Azerbaycan ordusu yıllar sonra işgal altında olan soydaş topraklarını adım adım geri alıyor. Bu durum Türkiye de büyük heyecan yaratıyor.

Sarıçam Belediye Meclisi  İyi Parti grubu Sarıçam ilçe sınırları içerisinde ve yeni stadyum etrafında bulunan ve henüz resmi isme kavuşmamış, isim hakkının Sarıçam Belediye Meclisine ait olan yol için öneri getirdi.  

İyi Parti grubu adına söz alan meclis üyesi İsmail KORKMAZ ; “Sarıçam ilçemiz Çarkıpare ve Gültepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, yeni stadyumun batısından başlayıp doğusuna kadar uzanan ve planlamada “AYDINLI CADDESİ” olarak öngörülen 3050 metre uzunluğu, 25 metre genişliği bulunan yolun adının” AZERBAYCAN CADDESİ” olarak planlanmasını teklif ediyoruz” dedi..

Grubu adına sözlerine devam eden Korkmaz “ önergenin gündeme alınmasını grubu adına sözlü ve yazılı teklif ettiklerini belirtti“. Başkan ULUDAĞ, bu önerinin önümüzdeki ayın ilk oturumunda sunulması gereken bir öneri olduğunu ve ilk oturumda gündeme alınmasını kayda geçti.

İsmail KORKMAZ daha sonra kanalımıza ; “ Ülke sınırları dışında topraklarını geri almaya çalışan kardeş Azerbaycan Halkının yanında olmanın bir örneğini sergilemek ve birlik beraberlik duygularımızı iletmek için böyle bir teklif  getirdik. Stadyumun aktif hale gelmesiyle hareketleneceği bilinen bir yola “AZERBAYCAN CADDESİ” isminin verilmesi Azeri Kardeşlerimiz içinde anlamlı olacaktır” dedi.

Tüm meclisin hem fikir olacağı düşünülen teklifin görüşmesi önümüzdeki ayın ilk oturumda yapılacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.