BAŞKAN KARALAR’DAN POZANTI ÇIKARTMASI !

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP il ilçe Yönetimleri, Kadın ve Gençlik Örgütlerinin katılımı ile Köprü açılışı yaptı.  Belemedik Köprüsü  temel atma törenini gerçekleştirdi.   ASKİ hizmet binası açılışı, Kamışlı Sebze Meyve Kurutma tesisi incelemesi ve Tarımsal kalkınma programı dahilinde Çilek ve Lavanta üretim alanlarının ziyaretleri ile gün boyu Pozantı da bulundular.

Günün ilk saatleri ile birlikte, CHP Pozantı ilçe başkanlığında başlayan hareketlilikle Adana nın Merkez ilçelerinden yönetim kadroları  ilçe merkezine geldiler.

CHP İl Yöneticileri Ramazan Atikaslan, Nejat Altınok, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem , Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü, Sarıçam İlçe Başkanı Hüseyin Göçmen, İl Gençlik Kolları Başkanı Güven Özdemir, il ve Pozantı, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam İlçe Kadın ve Gençlik Örgütleri, İlgili Daire Başkan ve Müdürleri, İYİ Parti il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve İYİ Partili Yöneticiler, CHP ve İYİ Parti Meclis Üyeleri, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Partililer ve Pozantı Halkı törenlerde hazır bulundular.

İlk açılış, Pozantı Gökbez Mahallesi, Küme Evlerinde aşırı yağışlardan dolayı yıkılan köprünün yerine inşa edilen köprü ile vatandaşların merkezle bağlantısı sağlanmıştır. Açılışta kalabalık bir partili topluluğunun yanısıra Pozantı halkı yer aldı. Açılıştan sonra köprüden yürüyerek geçen Başkan Karalar Köylülerle bir süre sohbet etti,  teşekkürlerini kabul etti , istek ve şikayetlerini aldı.

İkinci hizmet etkinliği, yine yıllardır sel sularından etkilenen Belemedik üzerinde 12 yıldır bulunmayan köprünün temelinin atılması ile başladı. Başkan Karalar konuşmasında, ” Belediyenin borç batağında olmasına rağmen irili ufaklı onlarca köprüyü, Belediyenin kendi imkanları ile yapmasına atıfta bulundu. Belemedik te sel boyutundaki yağışları engellemek için binlerce ton taş ve devasa borularla desteklenen bir köprü inşa ederek hem bölge halkına hem turizme katkı sağlayacak bir hizmet gerçekleştirileceğini belirtti.” Belediyelerin bu tür hizmetlerde ciddi bütçeler harcadığını belirten Başkan Karalar, “Ekonomik destek konusunda belediyelere el atılmadır” dedi. “Türkiye de en büyük borç batağı Adana Büyükşehir  Belediyesindedir, batan gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz, buna rağmen hizmetlere devam edeceğiz” dedi.

Pozantı’da üçüncü hizmeti, ASKİ hizmet binasının açılışı ile gerçekleştiren Başkan Karalar yine yoğun bir kalabalıkla, Pozantı şehir merkezi CHP İlçe binası karşısındaki ASKİ hizmet binasının açılışı ile yaptı. ASKİ hizmet binasını  daha önceki yönetimin 3 yıllık kiralama bedeline satın alarak belediye ve halkın bütçesini en doğru şekilde yönettiklerini belirtti. Hizmet binasının açılışı yüksek moral, örgütlerin yoğun katılımı, halkın ilgisi ile tamamlandı.

Pozantı ve Köyleri, Kırsal Kalkınma Programı dahilinde daha önce dağıtılan Çilek, Lavanta ve Domates fidelerine, pandemi ye rağmen bu yılda devam edilip 600 bin fide dağıtıldığını belirten Başkan Karalar, aynı uygulamaya bu yıl ve bahar aylarında yine devam edeceklerini belirtti. Kırsal kalkınma konusunda Saimbeyli, Karaisalı, Kozan, Feke ve Pozantı’da ciddi çalışmalara imza attıklarını ve devam edeceklerini belirtti. “Önümüzdeki yıl için Saimbeyli de revize edilip Büyükşehirin desteği ile faaliyete geçen Kiraz üreticisinin faydalandığı Soğuk  hava deposunun benzerini Pozantıya inşa edeceğiz, Ayrıca Sarıçam Çiçekli köyünde ASKİ nin elinde bulunan, Nar üreticilerinin faydalanacağı bir diğer soğuk hava deposunu da faaliyete geçireceğiz” dedi.

Başkan Karalar ayrıca; Pozantı , Akçatekir ve köylerinin içme suyu, menfez ve altyapı projelerinin tamamını devreye sokacaklarını belirtti. Yoğun program Pozantı çıkartması, Kamışlı civarı Sebze Meyve kurutma tesisinde inceleme ile devam etti. Tesiste Kadın çalışanlarla uzun uzun sohbet eden Başkan Karalar, tesisimn ihtiyacı ve eksiği olan yeni makinaların da sözünü verdi. Başkan Karalar ve Tarımsal Kalkınmadan sorumlu ekibi, Tesiste organik ürünlerin işlendiği bir bölüm ve işlenen ürünlerin depolandığı , kurutma ve soğuk hava alanlarını inceledi. Hemen ardından yine tarımsal kalkınma desteği ile üretim yapan çilek ve lavanta üreticilerinin tarlaları ziyaret edildi ve Pozantı programı sona erdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.