Sinan Gül Görevden Alındı!

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı iken Hüseyin Sözlü’ye oy toplamaya çıktığında Zeydan Karalar için ağıza alınmayacak kelimeler sarfeden Sinan Gül den istifası beklenmiş, ancak bugüne kadar Hakaret ettiği ve Başkan Zeydan Karalar ın altında çalıştığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevini işgal etmeye devam etmişti. 600 Bin oy alan bir belediye başkanının seçmeninden Başkanına herkesi Teröris ilan eden sözlerine ait görüntülerin ortaya çıkması büyük tepki yaratmış ve doğal olarak istifası istenmişti.

Bugüne kadar istifa konusunda adım atmayan Sinan Gül’ün görevden alınması, önceki gün Başkan Karalar’ın yönetimi ile birlikte yaptığı toplantıda yüzüne karşı bizzat Başkan tarafından Tebliğ edilmiştir.

Adananediyor.com Sitesinden Gazeteci Armağan Kabaklı’nın haberine göre;

Dün gerçekleşen toplantıda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar kararını bizzat Sinan Gül’ün yüzüne tebliğ etti. Başkan Karalar Gül’e nefret söylemleri kullandığı videodaki sözlerini de hatırlattı.

Adananediyor.com’un kaynaklarından edindiği bilgiye göre henüz Gül’den boşalan makama kimin geleceği belirginleşmedi. Başkan Karalar ismi netleştirdiğinde görevden alma ve atama yazısı yazılacak.

Sinan Gül seçim sürecinde meydanı boş bulup hakaretler yağdırmış, ardından hakaret ettiği halkın oylarıyla seçilen belediye başkanıyla çalışmak için can atmıştı.

Başlı başına siyasi ahlak tartışmasına dönen Gül, önceki dönem belediye başkanı Hüseyin Sözlü’nün de bu yönüyle tepkisini çekmişti.

Kaynak : Adananediyor.com Armağan Kabaklı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.