Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar dan Önemli Açıklamalar.

 Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar dan Önemli Açıklamalar.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, geçmişte yargılandığı suçlardan aldığı 24 ay hapis cezasının kesinleşmesi gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkanlığı görevinden alındığı iddia edildi. “Görevimin başındayım. Bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar” dedi.

“2013 yılında öğrenciyken meydana gelen iki olay nedeniyle mahkemeden ayrı ayrı iki tane 10’ar aylık cezaları YSK birleştirmiş, YSK mahkeme değil. Ben görevimin başındayım. Şu an bir mahkemeden ceza almış değilim, bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar ama bu bugünün olayı değil.”

“2013 yılında 10 aylık cezaların infazı olmuş bitmiş,  ortadan kalkmış, seçime girmişim. YSK, bunları birleştirerek 20 ay cezaya çeviriyor. Mahkeme birleştirmemiş, YSK ya ne oluyor, benden bununla ilgili savunma isteyeceklerini öğrendik . Görevimin başındayım, belediye kayyum da atanmadı. Görevden alınma yok. Bu bir siyasi baskıdır.” dedi.

Olayı duyan Partililer, Belediye Başkanları il ve ilçe yöneticileri destek mesajları yayınladılar.

Kadir Aydar ekrana çıkmadan önceki saate kadar ulusal ve yerel medyanın görevden alınma ve Ceyhan Kaymakam ının kayyum olarak atanması haberi aynı satırlarla, tek elden çıkmış bir metni yayınladıkları görüldü

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.