CHP ADANA ATA’NIN HUZURUNDA.

Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. yılının arefesinde Pandemi nedeniyle gününde yapılacak kutlamaların ertelendiği Adana da , Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Örgütlerinin Yöneticileri, Milletvekilleri ve Belediye Başkanları Atatürk Parkında Ata’nın huzurunda buluştular. Atatürk anıtına konan çelenk, saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan tören, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi nin konuşması ile tamamlandı.

Salgın nedeni ile sosyal mesafe gözetilerek yapılan törene İl Başkanı Mehmet Çelebi ve Milletvekilleri Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Müzeyyen Şevkin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam ilçe Başkanları ve İlçe Yönetimleri, İl Yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin ve Yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetimi, Meclis Üyeleri hazır bulundular.

İl Başkanı Mehmet Çelebi nin AKP iktidarı, Meclis Başkanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 100 yıla kayıtsız kaldıklarını, korona virüs gerekçesi ile Mecliste yapılacak kutlamalara katılmamalarını eleştirdi. İktidarın Korona için yetersiz önlemler aldığını, Belediye yardımlarını engellemek için hertürlü engellemeyi yaptığına değindi. Tören konuşmanın ardından alkışlarla sona erdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.