Sahur Programı mı, Kindar Programı mı ?

Kanal 7 de dün gece yapılan M.K adlı şahsın sunduğu sahur programına bağlanan İsmail Türüt nereden ilişkilendirdiği anlaşılmayan bir şekilde CHP ye saldırdı. M.K ın Sahur Programında siyaset yapılmasına ve CHP ye hakaret edilmesine özellikle izin vermesi de başka bir vaka idi.

CHP düşmanlığı, ekran ve mikrofon gördüğü her alanda, sürekli yükselişte olan, yöresel şarkıcı İsmail Türüt ün Dini bir yayın olan, Mübarek Ramazan ayınıın vecibeleri işlenmesi gereken bir programda söz alması enteresandı. Türüt gibi, dini vasfı, kimliği, uzmanlığı olmayan birinin böyle bir programa bağlanmasının sebebi de anlaşılmadı.

Türüt ün, bu ilk vukuatı olmayıp, alakalı alakasız birçok programda CHP ye kin kusmasının nedeni psikiyatrik analizlerle araştırılmalıdır. Böyle programlara özellikle bağlanması ve program yapımcıların türüt e ayak uydurması, ekranı vasıfsız, uzmanlığı olmayan her konuyu CHP ye bağlayıp küfreden birine terketmeleri yapımcı ve sunucularında neye hizmet ettiklerini göstermektedir.

Programa bağlanıp, Canlı yayında bir anda siyaset yapmaya başlayan Türüt, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) hakaretler yağdırmaya başladı. “Bir şeye şükrediyorum, biraz formatın dışında olacak ama şu dönemde Allah’tan başımızda CHP gibi bir iktidar yok. Yoksa size yemin ediyorum bu milletin yarısı ölürdü. İsyan, kaos çıkardı. İçimde kalmasın.” dedi. İçindekileri kusarken Programın sunucusu M.K gülümseyerek konuşmayı onayladı.

Sunucu M.K, Türüt e cevaben; “Benim programlarda ben siyaset yaptırmıyorum ama baştan da kendim İsmail Türüt dobra dobra konuşur dedim. Seni de susturamayacağım şimdi madem gönlünden geldi. Millet hakikatı görüyor, doğru birdir.” dedi. Küfürlerini edip, kinlerini kusan sunucu ve yöresel şarkıcı, bağlantıdan sonra İslamın ve dinimizin üstünlüklerini, insan olmanın vecibelerini anlatmaya devam ettiler.

Not: M.K ( Ünvanı İlahiyatçı Profesör Olan, İslami vicdani ve dini vecibeleri anlatmakla görevli olan Mustafa Karataş isim li şahıstır.)

Uğur AKPOLAT – Sarıçam Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.