CHP den Afet, Sel ve Salgın İçin Adana’ya Özel Heyet!

CHP Genel  Merkezin görevlendirmesiyle doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin  sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek için Adana’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer İl Başkanlığında yapılan toplantıya katıldılar. İl Başkanı Mehmet Çelebi nin makamında il yöneticilerinin de katılımı ile başlayan ziyarette, heyete gün boyunca CHP Adana  Milletvekilleri  Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut eşlik ettiler. Sel, Salgın, Tarımsal Afet ve zarar gören çiftçilerin sorunlarının inceleneceği  ziyaretler il merkezinde başladı.

Heyet, Yüreğir ilçesi Ziraat odası yöneticileri ile, koronavirüs, sel, yağmur, poyraz, dolu ve çöl sıcakları nedeniyle büyük zarara uğrayan çiftçilerin sorunlarını tespit etmek için Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiler

Adana Çiftçiler Birliği’nde Başkan Mutlu Doğru ve CHP heyeti, ülkenin ve tarımın içine bulunduğu kaos ve kötü gidişatı görüştüler.

Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen ve oda yöneticileriyle biraraya gelen heyet, tarımsal sorunlar hakkında bilgi aldılar.

Heyetin bir durağıda, Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut, geçmiş dönem oda başkanları, ve sektör temsilcileri oldu.  Mayıs ayında etkili olup tarımsal üretime zarar veren aşırı sıcak ve poyraz hasarı görüşüldü.

Son olarak; İl Başkanı Mehmet Çelebi  ve CHP Heyeti, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu üyeleri ve bağlı oda başkanları ile buluştular. CHP Ankara heyeti, gün boyunca yaptığı görüşmelerle Adana ya verilen önemi ve çantalarında Adana tarımının biriken sorunlarını götürdüler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.